Kniha Best seller

Nevšední román o ženě, která nezapadá do škatulek a prostě si jen ráda žije po svém. Většinu života se pracně snažila být hodnou holčičkou - a teď se to ještě pracněji pokouší odnaučovat.

Koupit

8000+ spokojených čtenářů

Autorka

Veronika Hotová Roncová

Mohla bych se popsat pomocí pár těžkopádných klišé.

Třeba že jsem byla od malička tak trochu jiná.

Že mě trefně vystihují obě má znamení Vepře a Panny (což je poměrně delikátní kombinace).

Chodila jsem často za školu, neb jsem byla líný spratek... chci říct neobyčejně svobodomyslná bytost, a čas trávila obvykle v knihovně nebo parku se zápisníkem v ruce.

Taková rebelka-intelektuálka.

Četla jsem samozřejmě od tří let a psala od pěti a šuplíky mám plné vlastních románů, deníčků, scénářů a básní.

Teprve velké setkání s nemocí mi otevřelo obzory a cestu ke zdraví. Díky.

Mé úžasné dítě je mi největším učitelem i zrcadlem - občas dost nemilosrdným.

Jsem srdcařka, umírněná perfekcionistka a věčný snílek s barvitým vnitřním světem.

A jsem křehká i silná zároveň.

Stále se učím. Žít naplno, mít se ráda, odpouštět (si), neztrácet víru a pokoru, stát si za sebou, plnit si sny... ŽÍT.


A víte co? Zní to jako klišé, ale je to všechno pravda.

Ohlasy čtenářek

Odpovědi na otázky

Kniha "Tak trochu lesana" je určena všem ženám všech věkových kategorií. Každá se v ní najde a nalezne porozumění. Je to příběh, co vás chytne za srdce od první stránky. A když to nejvíc potřebujete, dokážete v ní nalézt odpovědi na své otázky.

Přečtěte si ji. Nejdřív vy, pak vaše maminka, sestra, babička i kamarádka. Pomůže vám to k lepší komunikaci mezi vámi. Pochopíte, co prožívá nebo prožívala ta druhá, a získáte tak nadhled a klid.

Pavlína Petržilková
pořadatelka Recykultu,
manažerka propagace
Docela velkého divadla

Snesitelná lehkost bytí

Tak trochu lesana je román, který potěší víly, které nezapadají do škatulek a ani se o to moc nesnaží. Do dnešního žraločího světa přináší velmi snesitelnou lehkost bytí a nechybí mu poutavý příběh.

Eliška Antoš Bachová
psycholožka, lesana

Ženám jdoucím cestou svého srdce

Tak trochu lesana – příběh ženy, který Tě, milá čtenářko, okouzlí svojí upřímností, hloubkou a moudrostí.

V životě se dostáváme do různých situací, které si zaslouží naši pozornost a péči. Zde najdete mnoho inspirace, kudy se můžete vydat, když hledáte odpovědi na své životní otázky. Průvodcem vám bude hlavní hrdinka v působivém příběhu. Každá z nás se v ní tak trochu pozná, protože každá z nás jsme tak trochu lesana.

Jsem velmi šťastná, že tato kniha spatřila světlo světa a dostala se k Tobě, k ženě, která vystoupila ze systému a zajetých kolejí. Ženě jdoucí cestou svého srdce.

Sylvie Slováková
certifikovaná dula ČAD,
masérka

doba-zeny.cz

EMOCE, které Lesana způsobuje

Smích

Máte rádi humor založený na kouzlení s češtinou a slovních hříčkách? A co situační humor? Hrdiny našeho příběhu vystihuje obojí, a nejen to. Snaží se brát s nadsázkou a vtipem nejen okolní svět, ale i sebe samé.„S
právná lesana má mít za muže poctivýho dřevorubce, přinejhorším undergroundovýho zpěváka, a ne webdesignéra ve sladěných botách s páskem...!“

Pláč

Zatížené rodinné vztahy, ztráta dítěte i trnitá cesta k početí, intimní traumata, smrt nebo situace, kdy bývá těžké si uhájit vlastní hranice a sebeúctu. Mnoha z nás se tato a podobná témata osobně dotýkají. Nebojte se pustit slzy ven, je to úlevné!


Po našem sezení jsem půlku noci probrečela, a nechápala proč. Díky včerejšímu vhledu do minulosti už mi leccos dochází.

Naděje

Univerzální návod k úspěšnému životu vám (žádná) kniha neposkytne, ale inspiraci ano. A tu a tam i nevtíravou radu, jak s některými těžšími lekcemi naložit. Neb nic se nám neděje náhodně. Hrdinové Lesany o tom vědí své...


„Vynikáte schopností spojovat racionální svět s duchovním, rozum s intuicí. Máte v sobě hodně pokory a sebereflexe, Bětko, ale je to jak váš dar, tak prokletí. Musíte se s tím naučit správně nakládat.“